Wpływ mediów na wzorce


517
517 points

Większość z nas ma swoich idoli. Nie jestem tutaj wyjątkiem.
Zazwyczaj pragniemy naśladować sławne gwiazdy, muzyków, sportowców, celebrytów…
Wielce prawdopodobne jest, że nigdy nie zobaczysz się ze swoim wzorem do naśladowania, nie wspominając o znikomej możliwości rozmowy z nim (jednak-powodzenia 🙂 ).
W rzeczywistości nie wiemy jacy są nasi idole, widzimy ich tak, jak pokazują nam je media. Oczywiście dostrzegamy ich talent na scenie/stadionie. Słyszymy nierzadko o ich bardziej lub mniej szlachetnych gestach, charytatywnych akcjach i tak dalej.
W dzisiejszym świecie, zdominowanym przez media dominuje zasada,,jak Cię piszą-tak Cię widzą”. Oczywiście nie bezpodstawnie wysuwam tego rodzaju tezę, a przynajmniej mam uzasadnione powody, by snuć tego rodzaju sentencje.
Pierwszy z brzegu przykład, gwiazdy piłki nożnej, obecnie uważani, za najlepszą dwójkę tej dyscypliny- Messi i Ronaldo.
Postaci te, większości z pewnością znane z niewiarygodnych piłkarskich osiągnięć często padają ofiarami propagandy medialnej.
W sportowych gazetach i czasopismach zestawiane są statystyki obu zawodników, na Facebook-u i Twitter-rze udostępniane są śmieszne memy z ich udziałem. Wszystko robione jest po to, by dzielić społeczeństwo na fanów jednego i drugiego piłkarza. Nabijanie like-ów, wyświetleń czy sprzedaż czasopism…to powody, dla których takie manipulacje są zestawiane.
Prawda jest taka, że obaj rywale mają do siebie ogromny szacunek, w przeciwieństwie do ich sympatyków, któzy non stop przekrzykują się na przerwach szkolnych, komentując fora internetowe czy posty na facebook-u, który z nich jest lepszy.
Doceńmy to, że możemy oglądać tak wspaniałych i utalentowanych piłkarzy jednocześnie. Cieszmy się ich rywalizacją, czerpmy z nich inspirację. Nie zamieniajmy się w ich adwokatów, w kwestii tego, który ma więcej bramek/asyst/kartek/samobójii. Oni tego nie potrzebują, więcej, jestem przekonany, że pragną, byście szli w ślady ICH OBU, nie jednego, ”potencjalnie” lepszego. 🙂


Like it? Share with your friends!

517
517 points