Włochy dla przyrodników: Park Narodowy Stelvio


541
541 points

Park Narodowy Stelvio to jedno z najbardziej zadziwiających miejsc, jakimi mogą się pochwalić Włochy. Na terenie tego parku leży przecież Val di Sole – znany ośrodek sportów zimowych, na obszarze którego wypoczynek oferują wszystkie biura podróży. Nie brak tu jednak i tak cichych, spokojnych zakątków, dzięki którym po tym parku można urządzać wspaniałe wycieczki o przyrodniczym charakterze. Czym może nas zaskoczyć Park Narodowy Stelvio? Dlaczego to miejsce jest tak wyjątkowe?
Park Narodowy Stelvio to przede wszystkim największy park narodowy na terenie Alp, a wysokogórska sceneria staje się jego dodatkowym walorem. Choć park też sąsiaduje z potężnymi ośrodkami sportów zimowych, ochrona przyrody oraz rozwój turystyki nie kolidują tu ze sobą. Dzięki temu można tu uprawiać sporty zimowe, aktywnie spędzać czas, a jednocześnie cieszyć się możliwością podziwiania naturalnych skarbów tego obszaru.
Park Narodowy Stelvio to potężne łańcuchy górskie i piękne widoki. To jednocześnie bogaty świat zwierząt. Potężne orły królewskie stały się wizytówką tego parku, a możliwość podziwiania tych ptaków przyciąga na teren parku ornitologów i przyrodników z całego świata. Nie brak tu również kozic, które cieszą się wielkim zainteresowaniem ze strony turystów urządzających wycieczki po tym parku. Zwierzakiem, który cieszy się największą sympatią, jest jednak świstak. Choć trudno go dostrzec, wydawane przez niego odgłosy często towarzyszą turystom w czasie wędrówek po parku.
Włochy to wyjątkowy kraj, który ze względu na swe atrakcje już dawno stał się ulubieńcem niejednego biura podróży. Górskie wycieczki oraz wizyty w miejscach niezwykle atrakcyjnych pod względem przyrodniczym stają się w ostatnich latach jedną z najchętniej wybieranych form spędzania czasu na terenie tego państwa. Góry, piękne i niezwykle atrakcyjne pod względem przyrodniczym, zaczynają zatem stanowić coraz większa konkurencję dla włoskich wybrzeży. Takie miejsca, jak Park Narodowy Stelvio, stają się najlepsza reklamą dla górskich zakątków Włoch. Bez wątpienia warto je poznać lepiej, gdyż wspaniałych atrakcji czeka na ich terenie bardzo dużo.


Like it? Share with your friends!

541
541 points